Joanna Chyłka

Autorka powieści kryminalnych

Katarzyna Bonda – Tania Książka to autorka powieści kryminalnych. Właściwie należałoby powiedzieć, że jest to autorka bestsellerowych powieści kryminalnych, które wśród czytelników cieszą się ogromną popularnością. Nie tylko tworzy ona powieści fikcyjne. W jej dorobku literackim znaleźć można również powieści pisane na faktach. Ta polska dziennikarka i scenarzystka białoruskiego pochodzenia, sprzedała 105 tys. egzemplarzy swojej powieści “Okularnik”. To tylko przykładowe liczby, bowiem każda z jej książek to bardzo wysoki, sprzedany nakład, który na dodatek cieszy się dobrymi opiniami.

“Miłość czyni dobrym”

Jedna z nowszych książek Katarzyny Bondy, które cieszą się dużą popularnością. Nie wiadomo gdzie jest prawda, a gdzie fikcja. Pewne jest tylko to, że książka powstała na podstawie akt sądowych, jakie przy okazji wykonywania swoich zadań, Bonda miała w ręce. Co więcej, autorka podaje nr akt sprawy, więc jeżeli ktoś by chciał, to mógłby sprawdzić, nad czym Bonda miała “przyjemność” pracować. Mówiąc w skrócie – Katarzyna Bonda postanowiła opisać sprawy, które można było spotkać na wokandzie sądowej. Głównym bohaterem jest Daniel, który swoje kryminalne życie rozpoczął od podrabiania czeków bankowych. Z biegiem czasu jego przestępstwa były coraz mocniejsze, ale on akurat nie widział w tym żadnego problemu. W szczególności, że mógł zarobić na tym wielkie pieniądze. O innych nie myślał. Co więcej, był w stanie wykorzystać śmiertelnie chorą osobę do tego, aby móc się wzbogacić. Oczywiście – żadnych szans dla chorej nie miał zamiaru przeznaczać. Okrucieństwo może przerażać, ale spryt i inteligencja może zachwycać.

“Motyw ukryty. Z archiwum profilera”

To jedna z tych książek, którą Katarzyna Bonda miała okazję napisać z prawdziwym, policyjnym profilerem. Bogdan Lach to jeden z najbardziej utytułowanych ludzi, który pomógł rozwiązać już nie jedną sprawę. To dzięki temu, że stworzył on profile psychologiczne przestępców, można było ich ująć. Tak, w książkach Bondy, policyjni profilerzy pełnią bardzo ważną rolę. Tylko, że tym razem mamy do czynienia z prawdziwą i rzeczywistą osobę, która pokazuje jak krok po kroku rozwiązuje się poszczególne sprawy. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego można przyjrzeć się temu całemu procesowi, który pomaga złapać winowajcę. Jakimi motywami kierują się przestępcy? Kto takim przestępcą może być naprawdę? Bogdan Lach ujawnia kulisy swojej pracy, a genialna Katarzyna Bonda postanowiła wszystko zebrać w jedną, interesującą książkę.