Joanna Chyłka

Polska autorka o białoruskich korzeniach

Katarzyna Bonda to polska autorka o białoruskich korzeniach. Urodziła się w Białymstoku, wychowywała się w Hajnówce w rodzinie o korzeniach białoruskich. W pierwszej kolejności Bonda została dziennikarką. Jej kariera rozwijała się w bardzo dobrym kierunku. Dopiero wypadek samochodowy, który sama przez przypadek spowodowała sprawił, że pomyślała na poważnie o pisaniu. To właśnie wtedy powstała jej debiutancka książka, która nosi tytuł “Sprawa Niny Frank”. Główny bohater to policyjny profiler Hubert Meyer. Jest to postać fikcyjna, ale czytelnicy pokochali Meyera, który ma na ogół do czynienia z niezwykle skomplikowanymi sprawami.

“Motyw ukryty. Z archiwum profilera”

Może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale Katarzyna Bonda miała przyjemność współpracować z prawdziwym, rzeczywistym, twardo stąpającym po ziemi, policyjnym profilerem. Jego nazwisko to Bogdan Lach. Gdyby zapytać w policyjnym świecie, dowiedzielibyśmy się, że jest to jeden z najlepszych specjalistów, który tworzy niezwykle dokładne policyjne, psychologiczne profile. Praca zawodowego profilera wymaga  niezwykłego skupienia i zaangażowania. Tego właśnie mamy okazję dowiedzieć się z tej książki. Oto opowieść o tym, jak krok po kroku rozpatrywane są kolejne sprawy. Czy łatwo jest dać odpowiedź na pytanie – kto tak naprawdę zawinił? Analizowanie poszczególnych dowodów wcale nie należy do najłatwiejszych spraw – czego właśnie można dowiedzieć się z tej książki. Wielu specjalistów zgodnie twierdzi, że jest to jedna z najlepszych, dokumentalnych książek.

“Miłość czyni dobrym”


Kolejna książka w dorobku Bondy, która została napisana na podstawie prawdziwych dokumentów sądowych. Co więcej, autorka umieściła nr akt w środku książki. O czym opowiada ta historia? Głównym bohaterem jest Daniel, który od zawsze marzył o wielkich pieniądzach. Postanowił je zdobyć, ale niekoniecznie w prawy i dobry sposób. Zaczęło się od małych i niewinnych kłamstw. Daniel bardzo dobrze wiedział jak działać, kogo wykorzystać, aby osiągnąć sukces. Bardzo często trafiało na kobiety, które nie mogły się oprzeć jego urokowi. Skala oszustw była naprawdę wielka. Na tyle, że po jakimś czasie Daniel przeniósł się do Londynu, gdzie uważany był za jednego z najlepszych biznesmenów. Tylko, że nikt nie wiedział z kim tak naprawdę ma do czynienia. Czy Daniel został w końcu złapany? Czy skala jego oszustw została ujawniona? Nie jedna osoba może się zdziwić i zaszokować, czytając tą książkę Bondy.